Chcete vědětco je u nás nového? Odebírat sms zprávy

Úvod > O nás

O nás

Budova mateřské školy se nachází na samotném okraji obce směrem k Žerotínu vedle budovy Základní školy Panenský Týnec. Okolí městyse je zemědělskou oblastí s krásnou přírodní scenérií. Budova je přízemní, zčásti podsklepená, má dvě třídy s rozsáhlým příslušenstvím. Vchod do budovy je z jižní strany objektu. Celá budova je velice dobře prosvětlena velkými okny, které jsou navíc z boku doplněny dvěma terasami, přístupné z učeben. V zadní části budovy je zásobovací vchod do kuchyně. Pro všechny děti je k dispozici velká zahrada, s pískovišti, malými dětskými koutky a dřevěnými domečky.

V teplých jarních a letních měsících navíc zahradu vybavujeme přenosným dětským nářadím jako jsou fotbalové branky, dětské stany, lavičky, klouzačka, či trampolína.

Mateřská škola Panenský Týnec

Dopravní hřiště, kde si děti procvičují pravidla běžného provozu, máme vybavené dětskými koloběžkami a tříkolkami. Okolí mateřské školy poskytuje dětem dostatečný prostor pro pohybové aktivity venku. K těmto aktivitám využíváme školní hřiště i hřiště u nedaleké sokolovny. Příroda v okolí Panenského Týnce a Žerotína nabízí možnosti využití terénu pro delší vycházky, seznamování se s přírodními zvláštnostmi a získávání nových poznatků o okolní krajině a zemědělské činnosti.